Komíny a komínové systémy

K omínový systém ASV 20 Vám zajistí dokonalý odvod spalin od všech druhů kotlů, kamen a krbů na pevná i plynná paliva. Základní komínový systém ASV je robustní samonosný komín s vysokou stabilitou a levnější varianta komínového systému - komín ASV lite, Vám zase dovolí stavět komín ASV i v domech navržených pro menší komíny.

Komínový systém ASV je dodáván jako kompletní stavebnice včetně komínových dvířek, spárovací šamotové hmoty či komínové malty - ke stavbě komína budete tedy potřebovat již jen vodu na rozmíchání malty a trochu zručnosti - pomůže Vám i náš návod na stavbu komína. Samozřejmě nabízíme i stavbu komínů našimi profesionály.

Komínový systém ASV - první český cihlový komínový systém - je třívrstvý komín, který splňuje ty nejpřísnější požadavky na topení v nových, rekonstruovaných i starých objektech s ohledem na ekonomiku i ekologii provozu i vlastní stavby. Vyvážená konstrukce komína je chráněna Úřadem průmyslového vlastnictví. Celý komínový systém přirozeně zapadá do stavebních konstrukcí běžného zdiva, čímž se zamezí praskání omítky v důsledku tepelného rozpínání komínových tvarovek.

Podívejte se, že i komíny mohou být krásné. Třeba tyto od Antonia Gaudího: Antoni Gaudí Chimneys

Další výhodou cihlového komínového systému ASV 20 je celoplošné odvětrání komínového tělesa a tím odstranění nežádoucích vlivů vznikajících teplotními rozdíly a kondenzační vlhkostí zdiva.

Výhody komínového systému ASV

Komín ASV

1. Univerzální komíny

Komíny a Komínové systémy ASV jsou určeny pro všechny druhy paliv (tuhé, kapalné, plynné) a jsou přizpůsobeny všem typům vytápění. Nemusíte vynakládat dodatečné prostředky v případě přechodu na modernější tepelné spotřebiče.

2. Výborný tah komínu

Díky technologické inovaci keramické komínové vložky bylo docíleno neobyčejně hladkého povrchu vnitřní části, což ve spojení s novým konstrukčním řešením zbývajících prvků komínového systému zaručuje vynikající odvod spalin i při nízkých teplotách spalování.

3. Odolnost vůči vlhkosti a vyhoření

Vysoká kvalita šamotových vložek a jedinečný odvětrávací systém vytváří bezpečnou ochranu proti vyhoření a vlhkosti, která se tvoří zejména při použivání moderních ekologických kotlů.

4. Odolnost vůči kyselinám

Složení a konstrukce použitých prvků komínu byly od samého počátku podřízeny přísným měřítkům kvality, tak aby i v extrémních případech byl komín schopen dlouhodobě odolávat nejen vodě, ale také agresivním kyselinám vznikajícím při spalování.

5. Komíny s vysokou životností a zárukou

S ohledem na vysokou kvalitu celého komínového systému na něj poskytujeme plnou záruku po dobu 30 let.

6. Rychlá a jednoduchá montáž komínu

Komíny jsou v podstatě jednoduchou stavebnicí umožňující velmi rychlou a snadnou montáž, díky níž opět ušetříte.

7. Variabilita komínů

Nejen stavebnicový komínový systém, jehož prvky můžete jednoduše kombinovat, ale také různé způsoby zakončení komínů vám nabízejí dostatečné množství architektonických a funkčních variant. Komínový systém ASV umožňuje kombinovat různé průměry vnitřních komínových vložek stejně jako vytvářet víceprůduchová komínová tělesa .

8. Součinnost komínu s okolím

Důležitou výhodou při stavbě je dokonalá součinnost komínu s okolním zdivem. Základním stavebním prvkem je pálená dvoudílná cihlová tvarovka s normovanými rozměry 44x44x24cm nebo jednodílná 40x40x24cm, která přispívá k snadné a rychlé montáži.

9. Nízké pořizovací náklady na komín

Díky inteligentnímu použití cihlových tvarovek s patentovaným systémem odvětrání je celková cena kompletního komínového systému velmi výhodná.

Nahoru