Krby

Designové návrhy a stavba krbů

Z abýváme stavbou a návrhy krbů s krbovou vložkou i otevřených krbů. Kromě krbů ve zděných domech se specializujeme na krby ve dřevostavbách, kde se musí postupovat podle přísných norem, aby nedošlo ke zvýšenému zahřívání okolních materiálů a tím se předcházelo riziku vzniku požárů.

Připravili jsme pro Vás i unikátní krbový komín, díky kterému ušetříte prostor v místnosti, i několik metrů komína. Komín totiž stojí přímo na krbu a nezačíná tedy na zemi jak je běžné. Krbové těleso se pak celé zmenší, protože už není třeba, aby komín stál za, nebo vedle krbu. Hloubka tělesa krbu se tak zmenší o půl metru. U komína pak také odpadá nutnost použití komínových dvířek - komín se totiž čistí přímo z krbu.

Krb obložený lícovými cihlami.

Design krbů

Vašim designovým požadavkům se snažíme maximálně vyhovět, nikdy ale ne na úkor dokonalé funkčnosti, kterou se naše krby vyznačují. Postavíme pro vás krb obezděný cihlami, různými druhy kamenů nebo moderní krby zapuštěné ve zdi a omítnuté – krbové těleso s krbovou vložkou tak nepůsobí v interiéru dominantně, ale přirozeně do něho zapadá.

Splníme i vaše speciální přání. Můžete tak mít například parapet před krbovou vložkou ze speciálního kamene, unikátní větrací mřížky nebo krbovou vložku zasazenou v nerezovém rámu.

Moderní krb v novém domě

Pokud si s designem krbu nejste jisti, rádi přijedeme a navrhneme řešení tak aby krb přirozeně zapadal do interiéru a vytvářel tak příjemnou atmosféru v prostoru.

Stavba krbů na zakázku

Krb pro vás postavíme na zakázku včetně návrhu designu i technického řešení. S designovým návrhem nebo představou můžete přijít sami nebo dáme návrh dohromady společně.

Poradíme vám i s tím, jestli je vhodný krb s krbovou vložkou, otevřený krb nebo například rozvod vzduchu z krbu do dalších místností.

Stejně tak poradíme nebo připravíme návrh pro venkovní krb, případně pomůžeme vyřešit kompletní rozložení pergoly nebo altánku, kde bude venkovní krb umístěn.

Máme velké zkušenosti i se stavbou krbů nebo krbových komínů ve dřevostavbách. Pravidelně totiž stavíme krby pro firmu dodávající montované dřevostavby.

Příprava stavby krbu

Poté co se zákazník rozhodne stavět krb a kontaktuje nás, domluvíme si schůzku u nás v Nových Jirnech případně, pokud je třeba i u vás. Přinesete s sebou technický výkres budovy (pokud ho máte k dispozici) a obrázek krbu, který se vám líbí. Ten můžete najít na internetu nebo třeba v nějakém časopise nebo knize o krbech. Design krbu můžete vybrat i u nás podle katalogů, knih o krbech a fotografií, které jsou zde k nahlédnutí.

Z naší strany následuje příprava technického výkresu podle dohodnutých parametrů a vyčíslení nákladů na stavbu krbu. Stavět obvykle začínáme do týdne po objednání stavby. Postavení krbu trvá 2 - 5 dní podle jeho náročnosti. Cena krbu je vždy stanovena předem a je konečná.

Na závěr Vám ještě doporučíme návštěvu nového webu o luxusním bytovém komplexu www.keplerova10.cz, jde o krásné nově rekonstruované byty v centru Prahy, hned vedle Hradšan.

Nahoru