Nerezové komíny Bertrams

K valita nerezových komínů firmy Bertrams Pečky je zaručena nejen průběžnými kontrolami zkušebním institutem MPA Dortmund ale i stopadesátiletou tradicí německé mateřské firmy či faktem, že jako jeden z prvních výrobců nerezových komínů zavedla normu QSM EN (DIN) ISO 9001.

Firma Bertrams vyrábí celou řadu výrobků z oblasti nerezových komínů a kouřovodů vhodných pro nejrůznější druhy spotřebičů.

Nerezové komíny firmy Bertrams jsou kvalitní náhradou za běžné cihelné nebo betonové komíny.

Další významným výrobcem nerezových komínů je německá firma Jeremias. Pokud si tedy z nabídky Bertramsu nevyberete můžete zkusit právě Jeremias. Pro stavbu nerezových komínů Jeremias využijte firmu Komíny Pechlát v Říčanech. Jde o rodinnou kominickou firmu, která si zakládá na kvalitě a zákazníkům vždy vyjde vstříc.

Nerezový komín

Nerezové komíny a jejich použití

Zajímá Vás, kdy je vhodné použití nerezového komínu? Odpověď je jednoduchá. Nerezový komín lze použít všude tam, kde je možné umístit jakýkoliv jiný druh komínu. Naopak v některých případech je použití nerezového komína tou vhodnější variantou. To platí hlavně v případě, že chcete vést komín vně domu. U moderních nemovitostí se pak z nerezového komínu může stát zajímavý architektonický doplněk. Nerezový komín se dá vhodně zakomponovat i do interiéru. Setkali jsme se s variantou, kdy byl moderní krb umístěn vprostřed velké a vysoké obývací místnosti a nerezový komín pak vycházel vertikálně z krbu. Prošel volně celou místností až ke stropu, kde byl uchycen k trámům. Toto řešení je sice poměrně nevšední ale o to více zajímavé a pro toho, kdo jej uvidí poprvé i skutečně ohromující.

Designově se nerezové komíny hodí hlavně k novým nebo moderně zrekonstruovaným nemovitostem (pokud komín není vně domu, designově se od jiných komínů samozřejmě neliší). U citlivých rekonstrukcí domů (design ve stylu luxusních bytů Keplerova) jsou nerezové komíny přímo ideálním doplňkem.

Můžete se ptát, zda i nerezové komíny mají nějaké nevýhody. Ano mají. Za první nevýhodu nerezových komínů lze považovat nutnost použití dostatečně silného materiálu, tak jako to dělají ve firmě Bertrams (náš dodavatel nerezových komínů a příslušenství). Při použití slabšího nerezového plechu může dojít k předčasnému prohoření a nutnosti výměny části nebo celého komínového tělesa. Hlavně u podezřele levných nerezových komínů si tedy dejte na tloušťku materiálu velký pozor. Materiál by u třívrstvého komína měl být minimálně 0,8 mm, ideálně však 1mm silný. První nevýhoda je tedy překonatelná. Druhá nevýhoda nerezových komínů je jejich vyšší cena oproti zděným komínovým systémům. Použití toho nebo onoho typu komínu je jen na vašem vlastím úsudku a finančních možnostech. Lze říci, že jak zděné komíny s šamotovou vložkou tak komíny nerezové jsou srovnatelné kvalitou, efektivností, ekologičností provozu i životností.

Nerezový komín DW

Nerezový komín "DW"

Vícevrstvý nerezový komín, vhodný pro plynná, kapalná i pevná paliva.
Možnost montáže vně i uvnitř objektu.
Na přání lze lakovat práškovou barvou.

Nerezová vložka EW

Nerezové vložky "EW"

Nerezové vložky vhodné pro vložkování starých komínů nebo stavbu nových.

Nerezová vložka VLE

Nerezové kouřovody "VLE"

Umožňují propojení různých druhů spotřebičů (krbová vložka, kamna...) s komínem - např.: propojení šamotové vložky komína s nerezovou rourou a další.
Možnost výroby speciálních dílů přesně pro vás.


Nerezový komín - Camino

Nerezový komín "CAMINO"

Kouřovody Camino, vyráběny z 2 mm ocelového plechu, jsou vhodné pro pohledové připojení krbových nebo kachlových kamen.
Dodávají se v černé nebo litinově šedé barvě.