Stavební tipy

Architektura

V těsném sousedství Pražského hradu se v Keplerově ulici dokončuje kompletní rekonstrukce činžovního domu z 19. století. Jde o sedm komfortních bytů, které nabízejí vysoce luxusní bydlení v centru Prahy. Byty jsou vybaveny dubovými podlahami, designovými vypínači nebo replikami kastlových oken. Na bydlení v Keplerově 10 je ale nejkrásnější právě přilehlé okolí, které krom Pražského hradu nabízí i krásné parky, klášter a navíc je zde i kvalitní občanská vybavenost. V blízkém okolí najdete školu, kulturní instituce i obchody.

Zajímavé weby

  • DSK Praha staví rodinné domy po celé České republice.
  • Parkové lavičky, vybavení zahrad a další mobiliář dodává Hagspraha s. r. o.
  • Rekonstruujete-li dům či byt, je vždy lepší, obrátit se na odborníky. Ryze česká firma Svět Interiérů se zabývá návrhy vnitřních prostor a jejich realizacemi. Zabývá se rekonstrukcemi celých bytů a domů, půdními vestavbami a problémem není ani rekonstrukce bytového jádra či stavba moderní kuchyně. Interiér bytu lze vhodně doplnit dřevěnými prvky, které dodává firma Au-mex. Objednat si od ní můžete jakýkoli dřevěný materiál jako jsou OSB desky, palubky, překližky, ale i plotové či terasové drevo či kvalitní dubové podlahy.
  • Bazar s nákladními auty (3,5 tuny a více) a stavebními stoji , který nabízí i zapůjčení užitkových vozidel, tahačů, přívěsů, návěsů či stavebních strojů za výborné ceny.
  • Stěhování PSS je stěhovací firma s komplexní nabídkou stěhovacích služeb po celé ČR i v zahraničí. Nabízíme levné stěhování firem, bytů i jednotlivých kusů nábytku. Specializujeme se i na těžká břemena např. na stěhování trezorů a klavírů.
  • Střechy Drážek - společnost několika pokrývačů a klempířů staví střechy na klíč, provádí veškeré další klempířské a pokrývačské práce, rekonstrukce střech, další stavební práce.

Dřevostavby

Montované dřevostavby se staly v posledních letech opravdovým hitem. Stačí si jen prohlédnout katalog, vybrat dům a za pár měsíců můžete stavět. Samotná stavba takové dřevostavby vlastně zabere jen pár dní. Pokud máte připravené sítě a základovou desku stačí odjet na týden na dovolenou a po návratu se můžete stěhovat do hotového domu včetně vybavené kuchyně a koupelny. Dokoupit si tedy musíte jen nábytek. Takových domů se u nás ročně postaví stovky. Vždť jen samotná firma RD Rýmařov postaví ročně více než sto domů. Do teď vypadá vše ideálně. Problém ale nastává tehdy, když chcete na takovém typovém projektů provést větší zásahy. Chcete mít kuchyň nebo koupelnu v jiném místě či změnit velikost místností? U většiny firem se setkáte se zamítavou odpovědí nebo v lepším případě s několika přednastavenými možnými změnami.

Úplně jinak tomu je u stavebních firem, které nabízejí individuální dřevostavby. Například stavební firma Vittore nabízí dřevostavby podle projektů přímo od zákazníka nebo podle architektonických návrhů projektantů, se kterými dlouhodobě spolupracují. U většiny realizovaných dřevostaveb navíc nabízí možnost postavit podobný dům s úpravami podle přání zákazníka. Vittore tak nabízí hlavní výhody montovaných dřevostaveb bez zbytečných problémů, které představují katalogové domy. S dřevostavbou od Vittore navíc můžete mít nízkoenergický nebo pasivní dům s použitím metody difuzně otevřené dřevostavby.

Ostatní

Nově jsme začali spolupracovat s firmou Rogi ploty, která se zabývá prodejem nejrůznějších druhů plotů a bran. Můžete si vybrat od těch nejobyčejnějších pletivových plotů až po krásné kované ploty nebo moderní i tradiční kované brány. Nechybí ani několik druhů sloupků nebo celé plotové panely. Ty vynikají hlavně rychlostí instalace, kdy je možné je stavět do betonových patek. Takové plotové desky jsou ideální k použití například na hudebních festivalech a podobných akcích. Pokud tedy potřebujete nové oplocení Vašeho pozemku, u firmy Rogi si jistě vyberete.
Doporučujeme i návštěvu serveru s kvalitními recenzemi webů, například recenzi Kominictví Pechlát nebo firmy Rogi, která dodává Ploty a oplocení.