Nadstřešní zakončení komínů

N adstřešní část komínu, komínová hlavice či komínová hlava je ta část komína, která slouží k ukončení komínového tělesa případně k jeho zakrytí. Vzhledem k tomu, že je jako jediná z komína vidět, je zde velmi důležitý design, který dotváří celkový vzhled střechy domu.

U cihelných komínů nabízíme celkem 5 variant komínových hlavic, které dostatečně pokrývají různá architektonická řešení moderních i starších domů.
Nový typ komínové hlavy

Komínová hlava ze sklobetonu

Novým přírůstkem v našem sortimentu je komínová hlavice ze sklobetonu, buďto v kompletu se stříškou, jak můžete vidět na obrázku, nebo pouze límec který brání zatékání vody do izolace kolem komínové vložky.

Sklobeton - moderní kompozitní materiál - je oproti běžně používanému železobetonu mnohem lehčí a také prakticky nikdy nedochází k prasknutí krycí desky, což se u běžného železobetonu stát může.

Tento typ komínové hlavy tvoří zajímavý architektonický doplněk celého domu.

Nahoru

Hlava "A"

Nadstřešní zakončení komína hlavou A

Velice oblíbeným typem komínové hlavice jsou železobetonové prstence, které slouží jako imitace cihlového obložení komína a zachovávají tak tradiční vzhled komína.

V tomto případě je nad střešní rovinu provedeno komínové těleso bez přerušení krakorcovou deskou. Komínový prsten hlavy "A" je ze železobetonu v základní šedé barvě. Po ukončení zdění komínovými tvarovkami pod krovy, se pokračuje ve stavbě kladením prstenců, které mají v sobě zachované čtyři odvětrávací otvory. Obklad komína lze libovolně natřít, běžně například cihlovou barvou, kdy prstence slouží jako imitace cihel.

Nahoru

Hlava "B"

Nadstřešní zakončení komína hlavou B

S obezděním - tento typ komínové hlavice je navržen tak, aby umožňoval obezdění českým i německým formátem lícových cihel. Cihly se ukládají na krakorcovou desku. Je tak možné zvolit jakýkoliv druh cihel, které nejlépe vyhovují architektonickému záměru.

Nahoru

Hlava "C"

Nadstřešní zakončení komína hlavou C

Tato varianta komínové hlavice je nejednodušší a zároveň nejlevnější variantou nadstřešní části komína. V tomto případě je nad střešní rovinu provedeno komínové těleso bez přerušení komínovou krakorcovou deskou a je pouze omítnuto jádrovou omítkou. Poté lze zvážit použití obkladu, nebo použití běžných fasádních směsí.

Nahoru

Hlava "D"

Nadstřešní zakončení komína hlavou D

S betonovými prstenci - krakorcová deska této hlavy je vyrobena ze železobetonu o rozměrech 600x600x80 mm a osazuje se na komínové těleso do maltového lože. Prsten hlavy "D" je taktéž ze železobetonu v základní šedé barvě a pokládá se kolem komínového tělesa. Prostor mezi prstenci a komínovým tělesem se vylívá prostým betonem. Tímto způsobem vzniká extrémně tuhá komínová hlavice.

Nahoru